Proces obchodu

1. Úvodní osobní setkání

Vzájemná důvěra mezi klientem a realitním makléřem je pro úspěšnou spolupráci klíčová. Proto se nejdříve nezávazně setkáme a probereme vaše potřeby a priority týkající se samotného prodeje či pronájmu vaší nemovitosti

Nemusíte se obávat, že vás zahltím informacemi, v nichž se postupně ztratíte. I přestože se může zdát, že celý proces obchodování s nemovitostmi je složitý, budu vás při něm provázet na každém kroku. Jednoduše, empaticky a upřímně vám vše připravím a vysvětlím tak, aby byl celý proces maximálně jednoduchý a srozumitelný.

Naše první schůzka se bude zpravidla konat přímo ve vaší nemovitosti. Díky tomu si hned udělám představu o tom, co je předmětem obchodu, a mnohem lépe a efektivněji ji pak případně budu moci nabídnout

Během prvního nezávazného setkání se navzájem lépe poznáme. Můžete se ptát na vše, co vás zajímá, a i já budu mít určitě pár dotazů, abych dokonale porozuměla vašim potřebám. 

Věřím, že vzájemná důvěra je pro tento typ obchodu zásadní, proto je mou prioritou naprostá transparentnost celého procesu, individuální přístup a spokojenost každého klienta.

2. Strategie prodeje

V případě, že se rozhodnete, že prodej či pronájem své nemovitosti svěříte do mých rukou, dalším krokem bude příprava celé strategie obchodu. Jako realitní makléřka zajistím sama či s vaší pomocí potřebnou dokumentaci jako je průkaz energetické náročnosti či technický průkaz nemovitosti, doporučím vám reálnou prodejní cenu, navrhnu optimální prodejní strategii a rychleji tak připravím nemovitost pro efektivní prezentaci. 

Tato příprava je velmi důležitým předpokladem úspěšného obchodu, proto nic neponechávám náhodě. Celý postup prodeje a obchodu vaší nemovitosti s vámi pak detailně projdu, abyste přesně věděli, co vás čeká. 

Jakmile si tuto prodejní strategii odsouhlasíme, podepíšeme výhradní zprostředkovatelskou smlouvu. Díky ní se budu moci plně věnovat prodeji vaší nemovitosti a veškeré dohodnuté detaily budeme mít “černé na bílém”.   

Výhradní zprostředkovatelská smlouva efektivně chrání vaše i mé zájmy a nastavuje transparentní pravidla tohoto prodeje.

3. On-line prezentace nemovitosti

On-line prezentace může každou nemovitost buď během chvíle prodat nebo ji naopak nechat “ležet ladem”. Díky svým více jak 20 letým zkušenostem v prodeji realit si ale můžete být jisti, že vím, jak na to, aby ta vaše byla úspěšná!

Pomocí kvalitních fotografií, videí, virtuálních prohlídek a hlavně přesných a dostatečných informací poskytnu potenciálním kupujícím komplexní představu o prodávané nemovitosti. Pomohu vám komunikovat příběh a tlumočit emoce, díky nimž oslovíme co nejvíce kvalitních zájemců o koupi

Vždy velmi pečlivě vybírám nejefektivnější způsob propagace. Vaši nemovitost inzeruji na prodejních webových platformáchrealitních portálech. Šance na výhodný prodej ale také zvyšuji pomocí kampaní na sociálních sítích nebo placenou reklamou. Nebráním se ani spolupráci s jinými realitními makléři.

Vím totiž, že správně vedená on-line prezentace pomůže vaši nemovitost prodat rychle a efektivně, omezí neúspěšné pokusy a prohlídky na minimum a šetří tak drahocenný čas nás všech!

4. Prohlídky nemovitosti

Každou prohlídku vaší nemovitosti vždy pečlivě plánuji v dostatečném předstihu a v konkrétně stanoveném čase. Během prohlídky jsem vždy osobně přítomna, abych mohla vaši nemovitost zájemcům o koupi profesionálně prezentovat zodpovědět všechny otázky

Při prodeji vaší nemovitosti jsem maximálně aktivní. Využívám všechny dostupné nástroje, abych zajistila, že bude vaše nemovitost prezentována “správným” zájemcům” a šance na rychlý a výhodný prodej se zvýší.

Na realitním trhu jsem už “ostřílený profík”, díky čemuž dokáži vést prohlídku vaší nemovitosti cíleně, efektivně a s reálnými výsledky.

5. Rezervace nemovitosti

Jakmile s klientem dojdeme až sem, máme již polovinu úspěšného prodeje na dosah ruky! Rezervace nemovitosti a složení zálohy totiž znamená nejen jistotu pro vás jako pro prodávajícího, ale poskytuje také kupujícímu klid a dostatek času na vyřízení finanční stránky věci. V tuto chvíli je vaše nemovitost “rezervovaná” a očekává svého nového majitele.

Můžete si tak na chvíli oddechnout a dopřát si zasloužené kafíčko či sklenku dobrého vína 🙂 

6. Smluvní dokumentace

Abychom dosáhli úspěšného uzavření obchodu, spolupracuji s odborníky v oblasti práva, financí, s bankou kupujícího a potřebnými úřady. Tato spolupráce je klíčovým prvkem celého závěrečného procesu, neboť umožňuje řešit veškeré právní a finanční aspekty transakce efektivně a zabezpečí, že vše probíhá v souladu s příslušnými zákony. Díky tomu jste jako klienti dokonale chráněni před případnými riziky

Tato fáze prodeje vaší nemovitosti tak vrcholí podpisem všech potřebných dokumentů a smluvní dokumentace v advokátní kanceláři a úhradou kupní ceny nemovitosti ze strany kupujícího na příslušný účet advokátní úschovy tj. zvýšení jistoty smluvních stran. Jakmile jsou tyto kroky splněny, advokátní kancelář většinou přistupuje k podání smluvní dokumentace na příslušný katastrální úřad, čímž se obchod oficiálně uzavírá a nemovitost přechází do vlastnictví nového majitele

Tento závěrečný proces vyžaduje nejen pečlivou koordinaci všech kroků, ale také vaši spolupráci. Společně tak docílíme úspěšného prodeje vaší nemovitosti

7. Předání nemovitosti kupujícímu

A jsme ve finále! Předání nemovitosti kupujícímu je jednou z posledních fází celého obchodního procesu. V této chvíli je již vaše nemovitost prodána a kupní cena zaplacena. Nyní je opět řada na mně – nechám pro vás připravit předávací protokol, který pečlivě dokumentuje veškeré detaily předání nemovitosti novému majiteli, a současně vám také poskytnu informace ohledně převodu energií a daňových povinností.

Zajistím, aby celý proces proběhl bez komplikací a dohlédnu na splnění všech potřebných administrativních kroků… a že jich je!

A co dál?

Po úspěšném prodeji vaší nemovitosti naše spolupráce vlastně končí. I přestože se nám podařilo celý obchodní proces zdárně dovést do finále, naše cesty se rozejít nemusí. I nadále mohu být váš spolehlivý partner v oblasti realit pro případy, kdy budete sami nějakou nemovitost kupovat nebo budete chtít mé služby doporučit svým známým či přátelům. 

Těším se na spolupráci s vámi Jana Kubíková, vaše realitní makléřka